Wiele osób uważa, że ​​dermokosmetyki to tylko kolejny termin używany do opisu produktów do pielęgnacji skóry.

Tak jednak nie jest. Dermokosmetyki to połączenie różnych produktów pielęgnacyjnych o charakterze kosmetycznym i farmaceutycznym, które mają upiększać i poprawiać wygląd Twojej skóry. Dermatolodzy stosują dermokosmetyki jako leczenie pierwszego rzutu, gdy skóra staje się podrażniona lub niezdrowa. Wykorzystają je jako środek zapobiegający starzeniu się skóry lub schorzeniom dermatologicznym.

Co sprawia, że dermokosmetyki są tak skuteczne

Wykorzystaj zalety dermokosmetyków dla swojej urody

Niektóre z terapii stosowanych przez dermatologów do pielęgnacji skóry jakie wykorzystują dermokosmetyki. Dermokosmetyki nie zastępują leczenia; nie powinny być stosowane zamiast leków lub operacji. Dermokosmetyki mogą zawierać leki stosowane w różnych celach medycznych, takich jak leczenie trądziku, łuszczycy, reakcji alergicznych i gojenie się ran. Aby zmniejszyć skutki uboczne związane z niektórymi z tych leków i procedur, leki te łączy się z innymi zabiegami, takimi jak kremy, balsamy, olejki i inne środki miejscowe. Te środki miejscowe mogą być stosowane do wyrównania kolorytu skóry, napinania skóry, usuwania lub redukcji zmarszczek, wygładzania blizn, poprawy koloru i tekstury skóry lub poprawy tekstury i wyglądu włosów.

Procedury te są wykonywane przez lekarzy lub innych licencjonowanych pracowników służby zdrowia i mają na celu zapewnienie tymczasowej ulgi. U niektórych osób mogą nawet zapewnić długotrwałą zmianę na lepsze i poprawić wygląd skóry. Dermokosmetyki można kupić bez recepty, ale często są one przepisywane przez lekarzy w celu leczenia niektórych z tych schorzeń skóry. Dermokosmetyki cieszą się dużą popularnością, ponieważ są stosunkowo bezpieczne i niedrogie. Jeśli jednak są używane niewłaściwie, mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Najczęstszym problemem związanym z dermatokosmetykami jest przedawkowanie lub niewłaściwe stosowanie. Niewłaściwe stosowanie miejscowe może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak zaczerwienienie, pieczenie, wysuszenie i swędzenie. Dermokosmetyki to więc bardzo interesująca terapia, jednak należy podejść do niej uważnie, po konsultacji z lekarzem.

Previous post Gdzie zimą wybrać się na ciepłe wakacje?
Next post Czy warto stosować suplementy diety?