Cena złota jest bardzo zmienna.

Ceny złota są zwykle wyższe w okresach niepewności gospodarczej lub politycznej, a często spadają w okresach względnego spokoju, tj. po podwyżce stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Cena złota może wahać się od około 1300 dolarów za uncję do prawie 2500 dolarów, ale zwykle mieści się w granicach od 1400 do 1800 dolarów za uncję. Większość osób, które rozważają zakup złota, poszukuje środków do inwestycji. Oznacza to, że są bardziej skłonni do inwestowania w złoto w okresie niepewności, gdy ceny złota są wysokie, i mniej skłonni do inwestowania, gdy cena złota spada.

Czy warto inwestować w złoto?

Czy naprawdę mogę zarabiać na inwestycjach w złoto?

Złoto jest często określane jako „ostateczna” bezpieczna przystań dla inwestorów, ale nie ma sensu inwestować w złoto, jeśli spodziewasz się, że cena będzie spadać. Inwestowanie w złoto w celu zabezpieczenia swoich oszczędności przed niestabilnym rynkiem jest często bardziej formą „chcę kupić ubezpieczenie” niż rzeczywistym zwrotem z inwestycji. Na spadającym rynku ludzie częściej sprzedają swoje złoto niż trzymają je w swoich domach lub firmach. Jeśli cena złota od czasu do czasu wzrasta, możesz zarobić trochę pieniędzy z niewielkiej ilości złota. Złoto jest często sprzedawane jako fizyczny metal, który można przechowywać w banku.

Alternatywnie można zainwestować w złoto ETF, w którym można kupić cały pakiet ETF. Gdybyś miał zainwestować pieniądze w jakiekolwiek inne aktywa, spodziewałbyś się, że z czasem wzrośnie jego wartość. Ale złoto nie zyskuje na wartości. Nie generuje dochodów ani wydatków i nie można nim łatwo handlować. Pieniędzy zainwestowanych w złoto nie da się łatwo zamienić na cokolwiek innego. Dlatego też z grubsza więcej sensu ma dopatrywanie się w złocie środka zabezpieczenia funduszy, do tego też najczęściej inwestycje tego rodzaju są w praktyce wykorzystywane. Na kursie złota można zarobić, to prawda, istnieją jednak ku temu bardziej dynamiczne środki o większym potencjale do pomnażania majątku.

Previous post Wniosek o upadłość konsumencką – co powinien zawierać?
Next post Wyjazdy do Madrytu – największe atrakcje Hiszpanii