Zgodnie z informacjami podanymi przez Główny Urząd Statystyczny, każdego roku w Polsce dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków przy pracy.

Bardzo często przytrafiają się one osobom zatrudnionym w górnictwie, przemyśle wydobywczym, zakładach specjalizujacych się w dostawach wody, gospodarce ściekami oraz przetwornictwie przemysłowym. Kolejnym częstym problemem są wypadki przytrafiające się w drodze do pracy. W związku z takimi zdarzeniami, poszkodowanym pracownikom przysługuje prawo do ubiegania się o odszkodowanie.

Wypadek przy pracy, a odszkodowanie

Co warto wiedzieć o odszkodowaniu w związku z wypadkiem przy pracy?

Odszkodowania związane z wypadkiem przy pracy mogą sięgać nawet kwot na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie wszyscy są jednak świadomi tego, że mogą się ubiegać o taką rekompensatę poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z polskim prawem, wypadkiem przy pracy jest nagłe zdarzenie, które zostało wywołane przez zewnętrzną przyczynę doprowadzającą do urazu lub śmierci, która przytrafiła się w związku z wykonywaną pracą.

Warto dodać, że za wypadek przy pracy uznawane są zdarzenia, które doprowadziły do uszczerbku na zdrowiu albo śmierci w czasie drogi do pracy lub podczas podróży służbowej, a także podczas drogi powrotnej do miejsca zamieszkania. Roszczenia odszkodowawcze mogą być kierowane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz mogą zostać skierowane na drogę sądową w związku z działaniami cywilnoprawnymi. Uzyskanie odszkodowania od ZUS nie wyklucza możliwości dalszego starania się o odszkodowanie na drodze sądowej.

Praktycznie każdy jest narażony na możliwość wystąpienia wypadku przy pracy. Nie każdy jednak zna dobrze przepisy związane z takimi sytuacjami oraz odszkodowaniami. W związku z tym bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z ofert profesjonalnych kancelarii prawnych specjalizujących się w walce o takie odszkodowania w odpowiedniej kwocie. Warto użyć w wyszukiwarce internetowej hasła adwokat wypadek przy pracy, aby znaleźć strony internetowe prowadzone przez profesjonalne kancelarie.

Previous post Prawdziwie kompetentne usługi finansowe dla firm z Wielkiej Brytanii
Next post Przygotowanie doskonałych aparatów na zęby przez specjalistów od ortodoncji