Upadłość konsumencka to proces, w ramach którego dłużnik dochodzi umorzenia i reorganizacji.

długów wynikających z długu konsumenckiego. Czym są długi konsumenckie? Termin „dług konsumencki” jest zdefiniowany jako dług zaciągnięty głównie w celu osobistym, rodzinnym lub domowym. Na przykład zadłużenie z tytułu karty kredytowej, zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego i zadłużenie z tytułu kredytu samochodowego zostanie uznane za dług konsumencki. Niekiedy brak możliwości pozbycia się ich wymaga wniesienia o upadłość.

Wniosek o upadłość konsumencką – co powinien zawierać?

Wniosek o upadłość jako sposób na długi

Istnieją wyjątki od definicji długu konsumenckiego. Na przykład rachunki medyczne lub rachunki za media, które nie są przeznaczone do użytku osobistego, rodzinnego lub domowego, nie są uważane za dług konsumencki. Istnieją niepodlegające spłacie długi konsumenckie. Dług może zostać uznany za niepodlegający umorzeniu, jeśli powstał w wyniku oszustwa. W jaki sposób konsument składa wniosek o ogłoszenie upadłości? Celem upadłości jest zapewnienie uporządkowanego, sprawiedliwego i skutecznego sposobu rozwiązywania problemów finansowych w przypadku braku możliwości spłąty. Konsument, który nie jest w stanie spłacić swoich długów, może złożyć w urzędzie wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego.

Rozwiązanie umożliwia dłużnikowi spłatę długów poprzez likwidację jego majątku lub jego części. Dłużnik otrzymuje spłatę długów na tym gruncie i wtedy też dłużnik może zacząć swoje sprawy od nowa. Poprzez upadłość dłużnik może zrestrukturyzować swój dług i spłacić część lub całość długu w ramach takiego postępowania. Upadłość nie jest decyzją, którą należy podjąć pochopnie, ponieważ może negatywnie wpłynąć na Twoją historię kredytową. Prawnicy do spraw upadłości mogą pomóc Ci w Twojej osobistej sytuacji finansowej znaleźć najlepsze rozwiązanie Twoich osobistych problemów finansowych, wyjaśniając przy tym wszelkie formalności związane ze składaniem Twojego wniosku.

Previous post Czy można wziaść używane auto w leasing?
Next post Czy warto inwestować w złoto?